Angela
informatief
31 december 2025
Fotocredit: Judtih Pronk

Angela Groothuizen, terug naar de allereerste ‘Wie is de Mol?’

Angela Groothuizen is te gast bij Herman van der Zandt in De reünie. Ze ontmoet daarin deelnemers en collega’s uit het eerste seizoen van Wie is de Mol?, dat ze in 1999 presenteerde.

Wie ga je terugzien?

“In De reünie zit ik met de mensen met wie ik ruim 25 jaar geleden Wie is de Mol? heb opgezet. Het eerste seizoen speelde zich af in Australië, toen nog met onbekende Nederlanders. Er ging van alles ging mis. We hadden bijvoorbeeld een labyrint-spel bedacht in een korenveld. Zag er op beeld prachtig uit, met camera’s boven de doolhof. Uiteindelijk hebben we het toch moeten schrappen: in dat veld bleken vier van de gevaarlijkste diersoorten van Australië te leven. Het was de hele tijd aanpassen. Nu is Wie is de Mol? een geoliede machine, maar toen…”

En dan had je ook nog je dochtertjes bij je…

“We vertrokken in oktober 1999. Ik had een rotjaar achter de rug: mijn stem had het begeven, waardoor ik een theatertour moest afzeggen; mijn vader en mijn beste vriendin waren net overleden. En ik had die kleintjes. Toen de Avro me vroeg om naar Australië te gaan, besloot ik mijn oppas mee te nemen. Die meiden konden geen weken zonder mij en ik ook zeker niet zonder hen. Dat kostte me uiteindelijk ongeveer evenveel als ik met het programma verdiende, haha. Het was een intensieve, maar ontzettend leuke tijd.”

Toch ging je een paar jaar later niet leuk weg bij het programma.

“De Avro moest verjongen en ik was een vrouw van 45. Vervolgens gaven ze het programma aan Karel van de Graaf, die bijna tien jaar ouder was dan ik. Ach, ik heb er om gelachen. Ik kende Karel goed, we hebben nog een genoeglijke dag samen gehad waarin ik hem heb uitgelegd wat hem te wachten stond.”

Het hele artikel leest u in Mikro Gids 1/2. Bent u geen abonnee, maar wilt u niets meer uit de gids missen? Abonnee worden kan hier.

Tekst: Bram de Graaf

Back to top